Početna >

Obuke za direktore škola na Filozofskom fakultetu

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu će se od 11. do 17. septembra 2016. održati obuke  namenjene profesionalnom razvoju direktora škola na kojima će učestvovati 50 direktora iz cele Srbije. Obuke su jedna od aktivnosti Tempus projekta Liderstvo u obrazovanju koji se na Univerzitetu u Novom Sadu realizuje od 2013. godine. U projektu učestvuju univerziteti u Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu i Nišu, ali i evropski partneri iz Finske, Mađarske, Holandije i Rumunije. Obuke će držati profesor Mika Risku sa partnerskog univerziteta iz Finske. Jedan od glavnih ciljeva projekata je nastanak novog master programa pod nazivom Liderstvo u obrazovanju koji će biti namenjen direktorima svih obrazovnih ustanova, a konkurs za upis prve generacije na Filozofskom fakultetu očekuje se tokom jeseni.